Aby obejrzeć w pełni tę stronę pobierz Adobe Flash player

Get Adobe Flash player

PANELE DYSKUSYJNE

Prowadzenie Paweł Sztarbowski.

Dyskusje po spektaklu to najbardziej naturalna potrzeba wyrażania opinii, wymiany spostrzeżeń i odczuć. Bardzo często ważne rozmowy towarzyszą nam w kawiarnianym gwarze, w drodze do domu, kiedy już opuścimy mury teatru - wtedy polemizujemy z wizją reżysera, krytykujemy rozwiązania sceniczne, bronimy przed rozmówcami swoich sądów. Widzowie Teatru Polskiego raz w miesiącu będą się spotykać, by podyskutować, pokłócić się, pochwalić. Do udziału w każdym panelu zaprosimy trzech gości - specjalistów w tematyce konkretnych rozmów.

31 stycznia (sobota), godz. 12.00

Foyer Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu

Dyskusja panelowa: Prowokacja - policzek czy zachęta dla widza?

Goście panelu:

Michał Zadara - reżyser teatralny. Kończył anglojęzyczne szkoły i studia w Stanach Zjednoczonych, reżyserię już w PWST w Krakowie. Pracował w Polsce m.in. w następujących teatrach: Wybrzeże w Gdańsku, Stary w Krakowie, Współczesny i Capitol we Wrocławiu, Narodowy w Warszawie, Współczesny w Szczecinie oraz poza granicami kraju: w Maxim Gorki Theater w Berlinie oraz Habimie w Tel Awiwie. Odważny inscenizator klasyki: Księdza Marka Słowackiego, Wesela Wyspiańskiego, Fedry i Ifigenii Racine'a, Kartoteki Różewicza, Odprawy posłów greckich Kochanowskiego, Operetki Gombrowicza. Laureat Paszportu "Polityki" w 2007 roku.

Łukasz Chotkowski - dramaturg i reżyser. Pracuje w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Jest autorem sztuk Pali mi usta, Dziewczynka bez rąk, Niestąd oraz Performatyka motyli. Był kuratorem festiwalów Express EC 47 oraz Postdrama Project poświęconego teatrowi postdramatycznemu. Pracował przy organizacji polskiej ekspozycji Praskiego Quadriennale (czerwiec 2007), poświęconego sztuce scenograficznej. Asystentował Mai Kleczewskiej przy realizacji nieukończonej Medei w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i Fedry w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz był dramaturgiem przy realizacji Szklanej menażerii w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Sam w 2008 roku wyreżyserował O zwierzętach Elfriede Jelinek w Teatrze Polskim w Bygdoszczy, gdzie teraz przygotowuje Łaknąć Sarah Kane. Zrealizował również performance 40kg, ZRÓB TO SOBIE. I, podczas którego zamknął się wraz z 20 kg jabłek i 20 kg pomidorów w przeszklonej galerii Kantorek na głównej ulicy Bydgoszczy. Akcja trwała 24 godziny i została przerwana przez performera po zjedzeniu 16 kg owoców. Impulsem do zrealizowania akcji była śmierć z anorektycznego wycieńczenia modelki, która w ostatnim momencie życia ważyła 40 kg, a przez ostatni rok jadła jedynie pomidory i jabłka.

Wiktor Rubin (właśc. Paweł Wojtczuk) - reżyser teatralny. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserię w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Trzykrotnie otrzymał stypendium ministra edukacji narodowej i raz stypendium Estreichera. Asystował przy przedstawieniach Pawła Miśkiewicza, Mikołaja Grabowskiego i Krystiana Lupy. Przygotowywał czytania tekstów dramatycznych w Szczecinie, Krakowie i Wałbrzychu. Zadebiutował, wielokrotnie później nagradzanym, spektaklem Mojo Mickybo Owena McCafferty'ego w Teatrze Krypta w Szczecinie. Później przygotował Tramwaj zwany pożądaniem Tennessee Williamsa, Przebudzenie wiosny Franka Wedekinda i Drugie zabicie psa wg Marka Hłaski w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz Lillę Wenedę Juliusza Słowackiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W Teatrze Polskim we Wrocławiu podziwialiśmy jego Terrordrom Breslau wg Tima Staffela, Cząstki elementarne wg Michela Houellebecqa i Lalkę na podstawie powieści Bolesława Prusa.

Zobacz zdjęcia

MKiDN Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu