Aby obejrzeć w pełni tę stronę pobierz Adobe Flash player

Get Adobe Flash player

PANELE DYSKUSYJNE

Prowadzenie Paweł Sztarbowski.

Dyskusje po spektaklu to najbardziej naturalna potrzeba wyrażania opinii, wymiany spostrzeżeń i odczuć. Bardzo często ważne rozmowy towarzyszą nam w kawiarnianym gwarze, w drodze do domu, kiedy już opuścimy mury teatru - wtedy polemizujemy z wizją reżysera, krytykujemy rozwiązania sceniczne, bronimy przed rozmówcami swoich sądów. Widzowie Teatru Polskiego raz w miesiącu będą się spotykać, by podyskutować, pokłócić się, pochwalić. Do udziału w każdym panelu zaprosimy trzech gości - specjalistów w tematyce konkretnych rozmów.

15 listopada (sobota), godz. 13.00

Foyer Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu

Dyskusja panelowa: Śmierć teatralnej rutynie!

z udziałem reżysera Wiktora Rubina, reżyserki Weroniki Szczawińskiej i dramatopisarki Magdaleny Fertacz.

Wiktor RubinWiktor Rubin (właśc. Paweł Wojtczuk) - reżyser teatralny. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserię w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Trzykrotnie otrzymał stypendium ministra edukacji narodowej i raz stypendium Estreichera. Asystował przy przedstawieniach Pawła Miśkiewicza, Mikołaja Grabowskiego i Krystiana Lupy. Przygotowywał czytania tekstów dramatycznych w Szczecinie, Krakowie i Wałbrzychu. Zadebiutował, wielokrotnie później nagradzanym, spektaklem Mojo Mickybo Owena McCafferty'ego w Teatrze Krypta w Szczecinie. Później przygotował Tramwaj zwany pożądaniem Tennessee Williamsa, Przebudzenie wiosny Franka Wedekinda i Drugie zabicie psa wg Marka Hłaski w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz Lillę Wenedę Juliusza Słowackiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W Teatrze Polskim we Wrocławiu podziwialiśmy jego Terrordrom Breslau wg Tima Staffela i Cząstki elementarne wg Michela Houellebecqa. Obecnie przygotowuje spektakl na motywach Lalki Bolesława Prusa, również dla Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Weronika SzczawińskaWeronika Szczawińska - reżyserka teatralna. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie doktorantka Instytutu Sztuki PAN. Debiutowała w warszawskim Teatrze Polskim spektaklem Nie-pamięć (część tryptyku Wyzwolenie - próby na podstawie tekstu Stanisława Wyspiańskiego, 2007). W sezonie 2005/2006 należała do zespołu teatru Studium Teatralne. Współpracuje z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie i Teatrem Studio w Warszawie oraz z "Dialogiem", "Didaskaliami" i "ResPublicą Nową".

Magdalena Fertacz - absolwentka dziennikarstwa oraz architektury wnętrz. Doświadczenia dramatopisarskie zdobywała u Tadeusza Słobodzianka w Collegium Civitas w Warszawie. Brała udział w pracach Laboratorium Dramatu. Jest autorką sztuk, m.in. Kurz, Absynt oraz Trash Story (za tę ostatnią została laureatką pierwszej edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturicznej, 2008).

Zobacz zdjęcia

MKiDN Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu