Aby obejrzeć w pełni tę stronę pobierz Adobe Flash player

Get Adobe Flash player

PANELE DYSKUSYJNE

Prowadzenie Paweł Sztarbowski.

Dyskusje po spektaklu to najbardziej naturalna potrzeba wyrażania opinii, wymiany spostrzeżeń i odczuć. Bardzo często ważne rozmowy towarzyszą nam w kawiarnianym gwarze, w drodze do domu, kiedy już opuścimy mury teatru - wtedy polemizujemy z wizją reżysera, krytykujemy rozwiązania sceniczne, bronimy przed rozmówcami swoich sądów. Widzowie Teatru Polskiego raz w miesiącu będą się spotykać, by podyskutować, pokłócić się, pochwalić. Do udziału w każdym panelu zaprosimy trzech gości - specjalistów w tematyce konkretnych rozmów.

20 września (sobota), godz. 12.00

Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu

Dyskusja panelowa: Mniej sztuki, więcej polityki?

Goście zaproszeni do dyskusji: Anna Augustynowicz, Paweł Demirski, Daniel Przastek.

Moderator dyskusji: Paweł Sztarbowski z Instytutu Teatralnego w Warszawie.

Paweł SztarbowskiPaweł Sztarbowski - ur. 1981, absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim oraz wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, doktorant PAN, jeden z pomysłodawców akcji "Trans-fuzja", protestującej przeciwko zachowawczości większości teatralnych scen warszawskich. Krytyk teatralny "Newsweeka", współpracuje z "Opcjami" i "Notatnikiem Teatralnym". Pracuje w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Paweł DemirskiPaweł Demirski - studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, stypendysta w Royal Court Theatre w Londynie, kierownik literacki Teatru Wybrzeże w latach 2003-2006, projektu Szybki Teatr Miejski w Trójmieście, autor Wałęsy..., From Poland with Love, Dziadów. Ekshumacji, Śmierci podatnika i wielu innych dramatów. Członek zespołu "Krytyki Politycznej".

Anna AugustynowiczAnna Augustynowicz - reżyserka teatralna i telewizyjna, absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i reżyserii PWST w Krakowie. W 1992 roku została dyrektorem artystycznym Teatru Współczesnego w Szczecinie. Tu zrealizowała m.in. Iwonę, księżniczkę Burgunda Witolda Gombrowicza oraz Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Reżyserowała również w TR Warszawa (Zszywanie Anthony'ego Neilsona) oraz w Teatrze Powszechnym w Warszawie (Powrót na pustynię Bernarda-Marie Koltèsa oraz Miarka za miarkę Williama Shakespeare'a). W roku 1998 otrzymała Laur Konrada za reżyserię sztuki Wernera Schwaba Moja wątroba jest bez sensu. Laureatka Paszportu "Polityki" za przedstawienia odważne, mądre, dotyczące bolesnych miejsc naszej epoki oraz za kształt artystyczny szczecińskiego Teatru Współczesnego.

Daniel PrzastekDaniel Przastek - pracownik naukowy Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki Środowisko teatru w okresie stanu wojennego, reżyser spektakli Koła Naukowego Teatr i Polityka Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz zdjęcia

MKiDN Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu